Dnes je 1.4.2023, meniny má meniny a oddychuje 40 ľudí

Vtipné texty - náhľady

Vtipné obrázky

Vtipné texty

Téma: Muži

Dopredu
Základné vedomosti pri chove muža
Všeobecné pravidlá
Chovať si muža, nie je ani zďaleka také bezproblémové ako za čias našich starých materí a vyvstáva otázka, či sa chov muža v dnešných časoch vôbec vypláca. Súci exemplár by mal spĺňať aspoň dva z týchto predpokladov:
§ 1 Základné vlastnosti muža
a) Musí byť užitočný (zručnosť, šikovnosť a usilovnosť v domácnosti a posteli nie je na škodu),
b) Musí byť pohľadný (t.j. jeho výzor by nemal vzbudzovať ľútosť a sústrasť),
c) Hore vymenované vlastnosti nemusia byť brané do úvahy v prípade, že platí § 2.
§ 2 Je bohatý !
§ 3 Zaobstarávanie
Jeho zadováženie a chov si rozumne zvážte, doprajte si dostatok času na výber vhodného exemplára a nechajte sa presvedčiť o jeho skutočných prednostiach a schopnostiach.
Zvážte skutočnosť, že muž má tendenciu ukázať sa z tej lepšej strany, čo je ale často nasledované návratom k pôvodnému stavu. Skryté vady a neduhy objavíte až po istej dobe. Aj preto v poslednom čase počet odvrhnutých mužov narastá. Mnohé exempláre blúdia bezcieľne po okolí, alebo hľadajú útočisko u nových majiteliek. Jeho zadováženie si je preto treba dostatočne premyslieť. Doporučuje sa zadovážiť si už vycvičeného muža (viď § 5). Exempláre ponúkané v second-handoch sú často veľmi výhodným riešením, nakoľko sa vyznačujú už predom nadobudnutými schopnosťami a osvojili si ako-tak základné pravidlá. V prípade už viackrát použitých exemplárov je ale varovanie naozaj na mieste! Nakoľko boli chované na mnohých miestach a u mnohých žien, majú sklon ku krátkodobej strate pamäte, takže si nevedia spomenúť ani na svoj domov ani na majiteľku.
§ 4 Kŕmenie
Muž je vo všeobecnosti všežrút. Kvôli vyrovnanej strave sa odporúča občas vystriedať konzervy za čerstvú zeleninu. Alkohol by nemal byť explicitne zakázaný, nakoľko je muž schopný si ho zadovážiť cestou svojich priateľov. To platí vo všeobecnosti aj pre sladkosti. Pozor na prežieranie! Zvážte, že pohyblivosť obézneho muža rapídne klesá a tým aj jeho výkonnosť v posteli a domácnosti.
§ 5 Chov
Čo sa týka ubytovania, je muž relatívne nenáročný. Vo všeobecnosti mu stačí posteľ a televízor (diaľkové ovládanie je nevyhnutné). Ak je k dispozícii počítač, je dokonca možné vypustiť televízor. Nie je dobré ho na celý deň zatvárať, mohlo by to viesť k depresívnym stavom, odmietaniu stravy a úplnému zakapaniu. Na pravidelný prívod kyslíka a udržiavanie priemernej pohyblivosti sa najlepšie osvedčila práca v záhrade. Okrem toho je dobré ho vziať raz denne medzi ľudí, aby mal trochu výbeh.
§ 6 Starostlivosť
Dozriete na to, aby sa aspoň raz denne umyl. Aby sa vyhol poraneniu, občas mu ostrihajte nechty. Rovnako sa odporúča občasná návšteva u holiča. Výsostne dôležité je dozerať na to, aby si pravidelne menil bielizeň.
§ 7 Mužské ochorenia
Muž má od prírody sklon k dramatizovaniu a preháňaniu. Prepozícia k hypochondrii je mu kvázi vrodená. Nezabúdajte: Pri prechladnutí obyčajná kombinácia posteľ a horúci čaj úplne postačí. Úprimné poľutovanie chorého môže ozdravovací proces pozitívne ovplyvniť. V prípade skutočne vážneho ochorenia sa odporúča návšteva lekára. Niektorí muži majú žiaľ sklon k vypadávaniu vlasov. Nakoľko to ale vo väčšine prípadov neovplyvňuje ich kondíciu, nie je potrebné sa tým zaťažovať.
§ 8 Výcvik
Muž skrotne veľmi rýchlo, ak sa s ním správne zaobchádza. Bežné povely ako: K nohe, Netrep, Dones a Pohov ovládajú tí bystrejší vďaka pravidelnému tréningu, prípadne sladkým odmenám už po niekoľkých dňoch. V prípade, že sa do výcviku hodlá zapojiť aj svokra, je nevyhnutné stanoviť jasné pravidlá.
§ 9 Rozmnožovanie
Muži sú počas celého roku plodní a správajú sa podľa toho. V súvislosti s tým môže preto byť radosť z jeho prípadného želania mať dieťa predčasná. Často je to len účelom, ktorý svätí prostriedky. Požičajte si od rodiny, alebo známych pár detí, tak najlepšie preveríte jeho otcovské schopnosti.
Ohodnoť!
MizernéSlabéPriemernéDobréVynikajúce
Dopredu
Poslať mailom
Pridať na Facebook
Kód do vašej stránky, blogu
Vytlačiť
Pridať obsah

Warning: Undefined array key "mail_odoslany" in /data/5/d/5d4f4a99-d0e5-4416-a644-114380d5ad76/oddych.sk/web/pages/jadro.php on line 467

Poslať mailom

  
  

Pridať obsah

Téma: Súbor:

Odoslaním obsahu potvrdzujem, že pridávam len svoje vlastné diela alebo diela nechránené autorským právom.Komentáre